Žít v souladu

V Invest staví životní styl

Společnost V Invest CZ se za poslední rok výrazně rozrostla: Rozšířila nabídku projektů a díky tomu i počet zaměstnanců, v příštím roce připravuje mj. stěhování do nových prostor.

Ing. Jaroslav Vondřička, partner a ředitel společnosti, s námi hovořil o rozvoji společnosti, současných i plánovaných projektech, ale také o teorii pěti stěhování za život.

15. 12. 2017

Firma se rozrůstá, máte rozpracované nové projekty…

Expanze s sebou samozřejmě nese i potřebu nového nastavení korporátní identity. Proto se snažíme také zvýšit povědomí veřejnosti o značce V Invest. Chceme se profilovat jako firma, která díky množství úspěšných projektů, jejich struktuře i získaným oceněním o bydlení hodně ví, a proto má co sdělit. Pracujeme na restrukturalizaci skupiny, tvoříme klasický holding. Chceme, aby nás banky a ostatní naši investoři vnímali jako silnou skupinu, nejen na základě jednotlivých projektů. Je to důležité i z hlediska zamýšlené fúze se strategickým partnerem. Na počátku letošního roku jsme zahájili spolupráci se společností Deloitte, aby pro nás vyhledala strategického partnera. To se povedlo, nyní se finalizují dohody. Od příštího roku by se naše finanční situace měla výrazně změnit.

 

Jaké projekty v současné době realizujete?

Nyní máme 13 aktivních projektů, některé z nich jsou ve výstavbě, jiné v různých fázích přípravy. Letos jsme získali pět nových akvizic a rádi bychom tímto způsobem pokračovali. Situace na trhu není jednoduchá. V Praze je výrazný převis poptávky nad nabídkou – řádově v tisících jednotek, tudíž tlak na ceny nemovitostí je obrovský a nakupování je složité. Nicméně v tomto ohledu jsme úspěšní a jsme před uzavřením dalších dvou tří zajímavých akvizic. V tomto ohledu se neorientujeme pouze na Prahu, což vyplývá i ze situace na zdejším trhu.

 

V minulosti jste už uskutečnili několik projektů mimo Prahu, zejména na horách a v Plzni, takže v tomto ohledu máte dost zkušeností…

A rovněž v tomto trendu pokračujeme. Nyní máme rekreační projekty na Šumavě, které jsou téměř vyprodané. Na konci dubna jsme spustili prodej apartmánů Maxmilián – a v současné době nám z 23 apartmánů zbývají čtyři. Během několika týdnů jsme rozprodali i apartmány Kilián, což je původně penzion, který jsme několik let provozovali. V druhé polovině příštího roku chceme zahájit výstavbu na Zadově, kde bude kolem 40–50 bytových jednotek.

 

Jak vypadá situace s plzeňskou Novou Valchou?

Letos byl asi nejúspěšnější rok co do počtu prodaných jednotek – bylo jich něco přes 80. Jinak tam bylo dokončeno a prodáno celkem už téměř 300 bytů a rodinných domů. V příštím roce překročíme hranici 400 a dostaneme se do poloviny celého projektu. Pokud prodeje budou pokračovat stejně jako dosud, měla by být Nová Valcha kompletně dokončena v letech 2023–24. V důsledku toho, že se v Praze nedaří povolovat novou výstavbu, vstoupilo několik pražských developerů na plzeňský trh a postaví zde řádově stovky nových bytových jednotek. Absorpce trhu je limitovaná, snadno může dojít k převisu nabídky nad poptávkou. Už jsme zaznamenali určité ochlazení zájmu o byty na Valše, což je způsobeno konkurenčními projekty na trhu. Proto hledáme nové typy a modely bydlení, včetně méně obvyklých majetkoprávních forem, i vzhledem ke složitější dostupnosti hypoték.

 

Vaše společnost po léta sídlí v Jinonickém zámečku. Jak to vypadá s jeho plánovanou rekonstrukcí?

Zahájíme ji na počátku příštího roku. Začneme výstavbou devíti bytů s parametry rodinného domu v severní části areálu. Měl by tu postupně vzniknout polyfunkční objekt, kde budou převažovat byty. V jižním křídle plánujeme restauraci s vlastním pivovarem a nad ní budou kanceláře. V některé z dalších fází by měl v okrajové části areálu směrem k metru Nové Butovice vyrůst kancelářský objekt a vytvořit předěl mezi rezidenční a administrativní čtvrtí. V komplexu zámečku poměrně bohatá škála produktů od solitérních vilek přes řadové rodinné domy až po velmi zajímavé byty v historické budově, kde jsou nádherné klenuté stropy nebo přiznané dřevěné krovy. Spolupracujeme s památkáři, řešili jsme společně různé detaily a snad se nám podařilo nalézt optimální průnik historických prvků a moderních materiálů. S rekonstrukcí zámečku souvisí i plánovaná dislokace firmy. Důvodem je i fakt, že se do stávajících prostor už nevejdeme. Nebudeme se stěhovat daleko, na Waltrovku do Mechaniky 2, kousek od metra Jinonice. Na hlavní piazze bude i naše retailové oddělení, které bude dobře dostupné pro klienty.

 

Jaké další projekty plánujete pro příští rok?

Měli bychom zahájit výstavbu a prodej projektů Mlynářka  na Hřebenkách v Praze 5, U dráhy v Dejvicích v Praze 6 a Litoměřická v Praze 9. První dva jsou komorní projekty mezi 12 a 20 byty, zatímco na Proseku postavíme asi 90 bytových jednotek. Plánujeme i zhruba 50 bytových jednotek na Kobyliském náměstí.

 

Hodně projektů, více zaměstnanců, stěhování… Jak se to odrazí na chodu firmy?

Co se týká vnitřního chodu firmy, orientujeme se na zavedení CRM systému, tedy řízení vztahů se zákazníky – chceme poskytovat lepší služby klientům. Firma, v níž panovaly téměř rodinné vztahy, zdvojnásobila počet zaměst-

nanců – je nás nyní 30 a v příštím roce bychom se měli rozrůst ještě o dalších sedm nebo osm lidí a v tomto trendu v dalších letech pokračovat… Zatím jsme všechno dělali sami formou in house – od přípravy, obchodu přes akvizice až po výstavbu. Při současném objemu prací i počtu lidí je třeba firmu řídit jiným způsobem než dosud. Tímto způsobem bych rád oslovil odborníky, kteří by s námi chtěli spolupracovat. Rádi přijmeme do týmu nové kolegy!

 

Jaká je filozofie motta firmy „Stavíme životní styl“?

Chceme stavět byty, domovy pro všechny generace. U nás je zakořeněno, že lidé stráví celý život v jednom bytě, jedné nemovitosti. Myslím si, že to je špatně. Jak život běží, mění se životní situace a potřeby, podle toho by se mělo vyvíjet i bydlení. V zásadě by se člověk měl stěhovat pětkrát za život: Poprvé od rodičů, do společného studentského či sdíleného bydlení, jednoduchého, ale v centru dění. Podruhé s partnerem do samostatného bytu, ale pořád ještě v okolí s bohatými kulturními příležitostmi apod. Potřetí do většího rodinného bytu v prostředí vhodném pro výchovu dětí, v zeleni, se sportovním vyžitím. Čtvrté stěhování by mělo být v době, kdy děti dospějí a osamostatní se, ale člověk je stále aktivní, sportuje, chodí do divadla. Páté stěhování by mělo být do bytu vhodného pro seniory, bezbariérového, v klidném prostředí… Pochopitelně do toho vždycky vstupuje spousta dalších okolností, ale každé stěhování je impulzem pro nový život! 

zdroj: https://issuu.com/wpremiumevent/docs/dn_12_2017___focus_5_150dpi

V Invest CZ a.s. Budova Mechanica 2
Walterovo náměstí 329/3
158 00 Praha 5 - Jinonice
tel.: +420 233 353 116
+420 233 354 818
fax: +420 233 350 308
e-mail: info@vinvest.cz

Novinky

V Invest se aktivně účastní konferencí v oblasti developmentu

Co přinese realitní boom v roce 2018, Nemovitosti a finanční trh a Perspektivy bydlení a metropolitní plán v Praze

Nová cesta k dostupnému bydlení: V Invest nabídne v Plzni družstevní byty

Společnost V Invest startuje v Plzni pilotní projekt družstevního bydlení, které kombinuje dostupnost nájemního bydlení s jistotou bydlení ve vlastním.