Praha 1

U Milosrdných

Rezidence U Milosrdných představuje unikátní projekt v jedné z nejstarších částí Prahy, která má jedinečný genius loci. Ve spojení s detailně promyšlenou architekturou a komfortem bydlení v samém srdci města, v těsné blízkosti historických památek, nabízí svým rezidentům naprosto výjimečné bydlení.

U MILOSRDNÝCH

ŽIVOT V PRAŽSKÝCH STÍNADLECH

Ulice U Milosrdných se nachází na Starém Městě, v jedné z nejstarších částí Prahy. Pojmenována byla podle Kláštera milosrdných bratří, který vznikl již v polovině 14. století a současný název dostala ulice v roce 1870. Místo, které patří do takzvaných pražských Stínadel ostře kontrastuje s ostatními čtvrtěmi moderně se rozvíjejícího města. Lokalita nabídne svým rezidentům život v samém srdci historického centra Prahy, v těsné blízkosti památek a řeky.


 

U MILOSRDNÝCH

jedinečná architektura

Architektonický návrh budovy od architekta Zdeňka Fráňka je skutečnou poctou atmosféře staroměstské čtvrti pražských Stínadel. Vnější fasáda domu čerpá inspiraci z vizuálních prvků, které byly pro tuto lokalitu v minulosti typické. Jde například o vertikální žebrování vznikající na stěnách v důsledku stékání dešťové vody z tašek domů a průčelí, nebo povlávající sušící se oblečení ve vnitroblocích zdejších domů.

výjimečná lokalita

vysoký standard bydlení

Prostředí plné života

aktuality

VYUŽITÍ MILÁNSKÝCH STĚN PŘI STAVBĚ BYTOVÉHO DOMU U MILOSRDNÝCH V HISTORICKÉM CENTRU PRAHY

VYUŽITÍ MILÁNSKÝCH STĚN PŘI STAVBĚ BYTOVÉHO DOMU U MILOSRDNÝCH V HISTORICKÉM CENTRU PRAHY

V únoru letošního roku byla zahájena výstavba bytového domu U Milosrdných v historickém centru metropole. Na ploše vklíněné mezi Nemocnicí Na Františku a Anežským klášterem na rohu ulic U Milosrdných a Kozí vzniká budova o šesti nadzemních a dvou podzemních podlažích. Článek představuje proces citlivého speciálního založení stavby ve stísněném prostoru technikou milánských stěn.

MILÁNSKÉ STĚNY PODRUHÉ: ODHALENÍ BEZ PŘEKVAPENÍ

MILÁNSKÉ STĚNY PODRUHÉ: ODHALENÍ BEZ PŘEKVAPENÍ

Na jaře letošního roku se staveniště budoucího bytového domu U Milosrdných stalo místem unikátní akce, kdy byly pro základy a suterénní části objektu realizovány takzvané Milánské stěny, které slouží k zajišťování stěn výkopů během výstaby.

STUDENTI ČVUT SI PROHLÉDLI OJEDINĚLÝ STAVEBNÍ POSTUP

STUDENTI ČVUT SI PROHLÉDLI OJEDINĚLÝ STAVEBNÍ POSTUP

Na místo budoucího bytového domu U Milosrdných zavítaly naděje českého stavebnictví. Jedenáct studentek a studentů ČVUT se v polovině března přišlo seznámit s tím, jak vzniká takzvaná Milánská stěna. Jedná se o techniku, která se pro svou náročnost používá ojediněle.

VIZUALIZACE PROJEKTU

Kontaktujte nás

registrujte se k novinkám

Neváhejte kontaktovat naše kolegy na telefonním čísle +420 702 216 216, e-mailu info@vinvest.cz nebo pomocí kontaktního formuláře. 

Podmínky použití a ochrana osobních údajů pod odkazem zde.

NOVÉ BYDLENÍ

stavíme intenzivně VÍCE NEŽ 30 let

JINONICKÝ DVŮR

Vítejte na místě, které si naši předkové oblíbili již před dvaceti tisíci lety, možná ještě dříve. Ve čtvrti, kde najdete venkovskou náves s rybníčkem a kam pohodlně dojdete od stanice metra. V sousedství, které je tak půvabné, že se vám z něj nebude chtít odjíždět. Pokud ale po tom přece jen zatoužíte, na letišti jste dřív, než by vás napadlo, a autem volně vyrazíte do všech světových stran. V srdci Smíchova, na Andělu, jste za 10 minut. 

Základní ideou celého projektu je citlivá renovace nemovité kulturní památky se zachováním unikátních dobových architektonických prvků a stavebních elementů. Tu doplní nová stylová výstavba, a to s plným respektem k historii místa a okolnímu prostředí.

NOVÁ VALCHA RODINNÉ DOMY

Nová Valcha představuje ojedinělý komplex různých typů rodinných domů a bytů – od jedno i dvoupodlažních solitérních domků, řadových domů, dvojdomů a trojdomů až po byty. Veškeré jednotky jsou citlivě zasazeny do vzrostlé zeleně městské části. Okolí přímo vybízí k pěším i cyklistickým výpravám a nedaleký areál Škodaland vás zabaví, ať už chcete sportovat nebo odpočívat u vody.

Součástí okolí je veřejné dětské hřiště, které ocení nejen ti nejmenší, ale také rodiče. Útulná čtvrť tak láká klidem a zároveň uspokojí kteroukoliv aktivní duši.

NOVÉ BOROVINY

Rezidence Nové Boroviny je moderní architektonická stavba tvořená čtyřmi bloky, v každém z nich jsou čtyři nadzemní podlaží s výtahy. Zástavbu oživuje vzdušný zelený vnitroblok vybízející k relaxaci a posezení na lavičkách. Přízemní byty mají k dispozici předzahrádky, byty v patrech balkon nebo terasu.

Okolní cyklostezky nabízejí ideální vyžití pro aktivní lidi a rodiny s dětmi, kteří si život bez víkendových výletů neumí představit. V Kročehlavech se nachází řada hřišť a sportovních klubů, fotbalový stadion, tenisové kurty, softbalové a basketbalové hřiště, minigolf a krytý plavecký bazén. V nedalekém lese je také venkovní koupaliště.

LOOX PROSEK APARTMENTS

Nechte se okouzlit pohodlím, designem a minimalistickou nadčasovou architekturou citlivě zasazenou do dynamické městské krajiny Prahy 9 – Prosek. Polyfunkční dům LOOX je definice pohody městského bydlení přímo mezi stanicemi metra Střížkov a Prosek.

Dobrá adresa pro život ve zrychlené době. Šetří to nejcennější – čas. Úřady, obchody, lékaři, školy, školky i sportoviště se nacházejí v naprosté blízkosti domu. Dvě stanice metra C a autobusy přímo u domu. Pro cestování autem je významná blízká vzdálenost nájezdu na Pražský okruh i výpadovky z Prahy.

U MILOSRDNÝCH

Bytový dům U Milosrdných bude stát na místě současné proluky mezi Anežským klášterem a areálem Nemocnice Na Františku. Jeho podoba z dílny studia architekta Zdeňka Fránka je poctou atmosféře „pražských Stínadel“, jak bývá staroměstská čtvrť na Františku někdy nazývána. 

Vnější fasáda budovy čerpá inspiraci z vizuálních prvků, které byly pro tuto lokalitu v minulosti typické. Jde například o vertikální žebrování vznikající na stěnách v důsledku stékání dešťové vody z tašek domů a průčelí nebo o povlávající prádlo sušící se na šňůrách původních stínadelských dvorů.