Žít v souladu

Plzeňská čtvrť Nová Valcha má stavební povolení

Stavba plzeňské rezidenční čtvrti Nová Valcha, kde má vzniknout v případě zájmu až 1000 bytů, startuje. Stavební povolení první etapy 180 bytů nabylo právní moci. Investor současného největšího bytového projektu v Plzni, pražský V Invest, podepsal smlouvu na financování se skupinou Raiffeisen. 

Developer dále otevřel prodejní kancelář a získal příslib města, že samo na své náklady vybuduje silnici mezi Novou Valchou a zónou Borská pole, řekl mediální zástupce V Investu Jiří Hlinka. "Zprávu o stavebním povolení očekávala řada zájemců, kteří pod tlakem stávající ekonomické situace přistupují k projektům mnohem obezřetněji," řekl Jaroslav Vondřička z V Investu. Nyní vrcholí výběr dodavatele stavby, zemní práce začnou na podzim, jakmile to umožní zákonné podmínky, tedy vegetativní období. První etapa skončí do dvou let. 

Podle ředitelky městského útvaru koncepce a rozvoje Ireny Vostracké jde o jednu z nejzajímavějších lokalit v Plzni. V první etapě nabídne 129 jednotek 1+kk až 4+kk ve tří a čtyřpodlažních bytových vila domech, 33 atriových domů 3+kk až 5+kk, osm řadových domů se zimními zahradami 5+kk a šest vil 5+kk s vlastním nebytovým prostorem. Podle obchodního šéfa V Investu Petra Tomáška mají být byty s plochou od 36 do 145 metrů čtverečních finančně dostupné. "Nezaměřujeme se na žádnou věkovou skupinu, ale na aktivní lidi, kteří umějí využít volný čas," dodal. 

Prodej bytů odstartuje v září 

Prodejní kancelář otevřel V Invest přímo na Valše v bývalé prodejně, kde je k vidění trojrozměrný model lokality o velikosti 1,5 krát 1,5 metru. V září tam bude vzorový byt 2+kk. Oficiální prodej 
začne v září. "Máme už uzavřených několik rezervačních smluv," uvedl Tomášek. 

Projekt na jihu města nedaleko vodní nádrže České údolí bude mít zatím největší podíl zeleně v Plzni, developer slíbil zastavět jen 11 procent území. Na bývalém čtyřicetihektarovém tankodromu by v případě zájmu mohlo vyrůst v šesti etapách až 1000 bytů. Nová čtvrť, která má výhodu blízkosti dálnice D5, bude napojena na novou linku MHD. Bude mít vlastní sportoviště poblíž areálu Sokola, který projde rekonstrukcí. V zóně mají být obchody, drobné provozovny, dětský dům, mateřská škola, domov pro seniory a pošta. V jižní části vznikne stezka pro kola i pěší.

V Invest CZ a.s. Budova Mechanica 2
Walterovo náměstí 329/3
158 00 Praha 5 - Jinonice
tel.: +420 233 353 116
+420 233 354 818
fax: +420 233 350 308
e-mail: info@vinvest.cz

Novinky

V Invest se aktivně účastní konferencí v oblasti developmentu

Co přinese realitní boom v roce 2018, Nemovitosti a finanční trh a Perspektivy bydlení a metropolitní plán v Praze

Nová cesta k dostupnému bydlení: V Invest nabídne v Plzni družstevní byty

Společnost V Invest startuje v Plzni pilotní projekt družstevního bydlení, které kombinuje dostupnost nájemního bydlení s jistotou bydlení ve vlastním.