Žít v souladu

Nová Valcha už má stavební povolení

Plzeň - Výstavba dvou největších bytových projektů za posledních pět let má ještě letos odstartovat v Plzni. Sto čtyřicet rodinných domků a dvojdomků plánuje postavit pardubický CZ Stavební Holding v městském obvodu Lhotka. V sousedství plánuje postavit pražský V Invest CZ prvních 129 bytů, 33 atriových domů, 8 řadových domů a 6 vil v obytné zóně Nová Valcha, která se má postupně rozrůst až na pětinásobek.

'Před nedávnem jsme získali stavební povolení. Nyní vybíráme generálního dodavatele stavby,' uvedl mediální zástupce V Investu Jiří Hlinka. Podle Jiřího Vondřičky z vedení společnosti mají zemní práce začít co nejdříve. 'Jakmile nám to umožní zákonné podmínky a když nám to dovolí počasí,' upřesnil Vondřička. Vzorový byt 2+kk bude pro zájemce o bydlení zprovozněn v průběhu září, kdy bude zahájen i samotný prodej bytů. 'Informace získají již nyní v naší kanceláři, kterou jsme nově otevřeli přímo na Valše v bývalé prodejně v Dobřanské ulici,' řekl Jiří Hlinka. K obytné zóně povede i nová komunikace z Borských polí. Vybudovat ji má na vlastní náklady město. 

Prvních 28 domků se nyní nabízí v desetihektarové zóně Na Dolíkách ve Lhotě. 'Nabídku jsme rozjeli už před několika měsíci. Zájem o bydlení je veliký,' prohlásila Pavla Šimečková z CZ Stavebního Holdingu. Stavební povolení by společnost měla získat v listopadu. Podle starosty Lhoty Jiřího Schoře ale potřebuje obvod kanalizaci a posílit vodovod. Výstavbu kanálů za desítkymilionů korun připravuje město Plzeň, na stavbu nové vodovodní roury z Valchy do Lhoty se zpracovává dokumentace pro územní rozhodnutí. Akci za osm milionů korun budou financovat CZ Stavební Holding a město Plzeň. 


*** 
* Nová Valcha 
Projekt čtvrtě bytových vil a domů, řadovek a solitérních vil v zeleni na místě bývalého tankodromu nedaleko borské přehrady. 

V Invest CZ a.s. Budova Mechanica 2
Walterovo náměstí 329/3
158 00 Praha 5 - Jinonice
tel.: +420 233 353 116
+420 233 354 818
fax: +420 233 350 308
e-mail: info@vinvest.cz

Novinky

V Invest se aktivně účastní konferencí v oblasti developmentu

Co přinese realitní boom v roce 2018, Nemovitosti a finanční trh a Perspektivy bydlení a metropolitní plán v Praze

Nová cesta k dostupnému bydlení: V Invest nabídne v Plzni družstevní byty

Společnost V Invest startuje v Plzni pilotní projekt družstevního bydlení, které kombinuje dostupnost nájemního bydlení s jistotou bydlení ve vlastním.