Žít v souladu

Nová cesta k dostupnému bydlení: V Invest nabídne v Plzni družstevní byty

Společnost V Invest startuje v Plzni pilotní projekt družstevního bydlení, které kombinuje dostupnost nájemního bydlení s jistotou bydlení ve vlastním.

V rámci projektu Nová Valcha, který V Invest v Plzní dlouhodobě rozvíjí a který se stal v letech 2016 a 2017 Realitním projektem roku Plzeňského kraje,  nabídne společnost v prvním čtvrtletí tohoto roku ve třech bytových domech celkem 21 družstevních bytů s dispozicemi 1+kk až 3+kk. Cena bytů začíná na 1,2 milionu korun a zájemci k jejich pořízení potřebují složit přibližně 25 % celkové ceny bytu. Zbytek splácejí jako členové družstva v pravidelném nájmu. Na základě rozhodnutí družstva si mohou byty v budoucnosti převést do osobního vlastnictví.

Družstevní byty s obytnou plochou od 30 do 94 m2 budou dokončeny během 1. čtvrtletí roku 2019 a jsou určeny lidem, kteří preferují klidné bydlení v přírodě a zároveň se v současnosti nechtějí zavazovat k hypotečnímu úvěru nebo na něj z jakéhokoli důvodu nedosáhnou.
„Družstevní bydlení propojuje výhody vlastnického a nájemního bydlení a proto očekáváme, že zájem o něj v dalších letech poroste. Lidé při pořízení bytu nemusejí složitě žádat o hypoteční úvěr a při jeho prodeji zase nemusejí čekat dlouhé měsíce na prodej bytu. Zároveň neplatí nájem třetí osobě, ale v zásadě sami sobě. Pokud se totiž rozhodnou z družstva odejít, dostanou zpět všechny prostředky, které do nákupu družstevního podílu vložili. Pokud se na tom družstvo dohodne, mohou také v budoucnu byty převést do osobního vlastnictví," vysvětluje Jaroslav Vondřička, partner a ředitel společnosti V Invest.
Zájemci o družstevní byty se po zaplacení přibližně 25 % tržní ceny bytu stanou členy družstva s nájemní smlouvou na dobu neurčitou a zbytek ceny bytu splácejí formou pravidelného měsíčního nájemného. „Družstevní byty jsou vhodné například pro mladé rodiny s dětmi nebo živnostníky, kteří využívají výdajové paušály. Pro pořízení hypotečního úvěru by potřebovali kromě počátečního vkladu ve výši 20 % ceny nemovitosti projít úvěrovým skóringem, což v jejich situaci není jednoduché. Další skupinou jsou potom mladí svobodní lidé, kteří se nechtějí dlouhodobě vázat, ale nechtějí platit nájemné někomu jinému, nebo naopak senioři, kteří mají naspořenou určitou částku a rádi by si zajistili bydlení na stáří," říká Jaroslav Vondřička.
V případě startovacího bytu 1+kk o velikosti 30 m2 a ceně 1,2 milionu korun tak zájemcům stačí 300 tisíc korun. V případě rodinného bytu s dispozicemi 3+kk, velikosti 94 m2 a ceně 3,8 milionu korun potom 950 tisíc Kč. Družstevní podíl lze přitom financovat úvěrem ze stavebního spoření. K bytům náleží sklepní kóje a bytové domy mají také společnou kočárkárnu, dětské hřiště nebo soukromé parkoviště.
Celý projekt Nová Valcha je citlivě zasazen do panenské přírody, 10 minut jízdy městskou hromadnou dopravou do městské části Plzeň-Bory a 20 minut jízdy do centra města.

O společnosti V Invest CZ, a.s.
Společnost V Invest CZ, a.s. je rezidenční developer působící na českém realitním trhu od roku 1991. Jejím cílem je vyhovět potřebám klientů v různých životních etapách, které jsou spojeny s odlišnými nároky a požadavky na bydlení. Díky promyšlenému přístupu buduje nemovitosti, které poskytují svým obyvatelům jedinečné místo k životu a jejichž hodnota v čase roste. Jednotlivé projekty jsou pečlivě plánovány tak, aby byly v souladu s charakterem konkrétní lokality a byly pro ni přínosem.


Portfolio společnosti v současnosti čítá více než 2 000 obytných jednotek v několika desítkách projektů. Jejich výjimečnost dokazuje fakt, že řada z nich získala ocenění v prestižních soutěžích Best of Realty či Realitní projekt roku, ať již jde o komorní projekt WhiteGray Rezidence v Praze 4, obytný soubor Nová Valcha v Plzni či horské apartmány Kilián na Šumavě. V současnosti má V Invest řadu projektů v různém stádiu příprav.

V Invest CZ a.s. Budova Mechanica 2
Walterovo náměstí 329/3
158 00 Praha 5 - Jinonice
tel.: +420 233 353 116
+420 233 354 818
fax: +420 233 350 308
e-mail: info@vinvest.cz

Novinky

V Invest se aktivně účastní konferencí v oblasti developmentu

Co přinese realitní boom v roce 2018, Nemovitosti a finanční trh a Perspektivy bydlení a metropolitní plán v Praze

Nová cesta k dostupnému bydlení: V Invest nabídne v Plzni družstevní byty

Společnost V Invest startuje v Plzni pilotní projekt družstevního bydlení, které kombinuje dostupnost nájemního bydlení s jistotou bydlení ve vlastním.