Žít v souladu

Na baby boom reagují také developeři

PRAHA Podle společnosti V Invest CZ mezi kupujícími bytů rychle přibývá mladých rodin a cizinců. Na „baby-boom“ v české společnosti reagují také developeři bytových domů.

Potvrzují se tak výsledky Českého statistického úřadu, podle něhož se v loňském roce do Prahy přistěhovalo zhruba 35 tisíc cizinců. „Například v projektu Vila Park Jinonice na Praze 5 je mezi vlastníky 
zhruba třetina zahraničních klientů. Patří k nim Britové, Nizozemci, Rusové, Francouzi či Řekové. A zájem stoupá,“ konstatuje Petr Tomášek, obchodní ředitel společnosti V Invest CZ. 
Necelá polovina zahraničních zákazníků v Praze pracuje, a tudíž i využívá byt pro vlastní bydlení. Zbytek je určen k dlouhodobému pronájmu. Ve stejném projektu skoupily rodiny s malými dětmi nebo páry čekající narození potomka téměř 40 procent jednotek. 


K velmi poptávaným patří byty 2+kk. Menší jednotky do 50 čtverečních metrů si pořizují jednotlivci nebo mladé bezdětné páry jako „startovní“ bydlení. „Například v projektu Zahrady Uhříněves registrujeme 
ohromný zájem manželských i nesezdaných párů, které plánují brzo po nastěhování založit rodinu,“ uvádí Jiří Baloun, marketingový manažer zmíněné developerské firmy. 

 

V Invest CZ a.s. Budova Mechanica 2
Walterovo náměstí 329/3
158 00 Praha 5 - Jinonice
tel.: +420 233 353 116
+420 233 354 818
fax: +420 233 350 308
e-mail: info@vinvest.cz

Novinky

V Invest se aktivně účastní konferencí v oblasti developmentu

Co přinese realitní boom v roce 2018, Nemovitosti a finanční trh a Perspektivy bydlení a metropolitní plán v Praze

Nová cesta k dostupnému bydlení: V Invest nabídne v Plzni družstevní byty

Společnost V Invest startuje v Plzni pilotní projekt družstevního bydlení, které kombinuje dostupnost nájemního bydlení s jistotou bydlení ve vlastním.