Žít v souladu

Dětské hřiště na Nové Valše

Mít v blízkosti svého domova pěkné dětské hřiště jistě ocení nejeden rodič. A tak jsme se rozhodli, že jedno takové postavíme i na Nové Valše.

Trendem dnešní doby je nejen vybudovat kvalitní bydlení v zajímavé lokalitě, ale i zajistit novým obyvatelům možnost aktivně trávit volný čas. V naší lokalitě bylo volbou investora věnovat finanční prostředky na vybudování dětského hřiště, které rozšíří možnost využití volného času pro rodiny s dětmi v lokalitě Nové Valchy. Dětské hřiště je příležitostí pro setkávání dětí, jejich rodičů či prarodičů, což je žádoucí nejen z pohledu relaxace a aktivního vyžití dětí, ale je také příležitostí pro společné setkávání, a má tak pozitivní vliv na vztahy mezi obyvateli.

Hřiště slouží zdarma a mohou ho využít nejen místní rodiny, ale i návštěvníci, kteří procházejí.

Po prověření nabídky byla vybrána herní sestava „Říše draků“ firmy Palis Plzeň. Realizován byl „Drak Kuba“, houpačka a pískoviště. Dopadovou plochu tvoří kačírek. Jedná se o luxusně provedené herní prvky z kvalitního akátového dřeva opatřeného přírodním nátěrem. Dětské hřiště „Říše draků" je určeno dětem ve věku 3 – 14 let.

Hřiště s určením použití ve veřejném sektoru jsou koncipována dle normy ČSN EN 1176 a ČSN EN 1177 a na základě těchto norem a dalších zákonných nařízení jsou tyto prvky ověřovány a testovány autorizovanou osobou, která na základě kladných výsledků testů vystaví certifikát bezpečnosti prvku. Realizace hřiště byla konzultována s městem Plzní, které ho následně převezme do své správy.

Naším přáním je, aby si děti užily hodně zábavy společně se svými rodiči.